WhatsApp chat
 • E-Ticaret

  Elektronik ortamda ticaret (e-ticaret), size ait olmayan müşterileri global pazarda bulması, alışverişlerdeki zaman kaybını önlemesi ve ödeme seçenekleri ile kolaylıklar sunan bir hayat standardı haline geldi. Fatura ödemesi, ev/işyeri ihtiyaçları gibi birçok ihtiyacımız için e-ticaret sistemlerini kullanıyoruz. e-ticaret tecrübemizle size yeni pazar imkanı bulabilmeniz için hizmet sunuyoruz.
  Bir eticaret sitesinde bulunması gereken temel özellikleri site ziyaretçisi açısından ve site sahibi açısından iki grup olarak genel hatlarıyla şöyle sıralayabilriiz :
   
  E-Ticaret Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
  E-Ticaret Sisteminine yapabileceğiniz en güçlü uygulama SEO'dur. SEO Arama motoru optimizasyonu dediğimiz tüm ürünlerinizi Googlede üste çıkarmak için kullanılır. Potansiyel müşteri direkt olarak Google sonuçları üzerinden web sitenize gelir bu şekilde müşteri potansiyelinizi kat kat arttırmış olursunuz.
   
   
  E-Ticarette SEO Kime yaptırılır.?
  E-Ticarete seo yaptırımı yapmak yukarıdada söylediğimiz gibi potansiyel müşterinizi arttırmak için, web sitenizi daha güçlü hale getirmek için kullanılır. Ancak bunu yaptıracağınız firmaların bu konuda ne kadar bilgili olduğunu bilmiyorsanız uzak durun. Web sitenize optimizasyon yapılmaya çalışırken sitenizi çok kötü durumlara getirebilirler bu yüzden Comtr gibi profesyonel bir ekiple çalışmanız sizin için her zaman en iyisi olacaktır.
   
  Google sonuçlarında sadece anahtar kelimelerin değilde tüm ürünlerinizin üst sıralarda yer alması optimizasyonu doğru yapmakla ilgilidir. E-Ticaret SEO normal SEO optimizasyonundan daha farklıdır bunun yanı sıra AdWords'ede yatırım yapılır. Bu şekilde hem SEM optimizasyonu yapılmış olur.
   
  E-Ticaret SEM Optimizasyonu
  SEM Optimizasyonu kesinlikle profesyonel ekiplerin yapabildiği ve belirli firmalar tarafından yapılan bir yöntemdir. Hem AdWords tabiki hemde doğal Google sonuçları takibi analizleri Comtr tarafından yapılmaktadır.
  SEM'in açılımı "Search Engine Marketing" Türkçe anlamı "Arama Motoru Pazarlaması'dır". Bu stratejileri doğru uygulamak, yapılacak tüm işleri listelemek, doğru bir yol haritası çizerek yapılır.
  Eticaret sitesinde ziyaretçiler için olması gereken temel özellikler :
  Güven veren bir görünüme sahip olma
  Hızlı/performanslı çalışma
  Alışveriş adımlarının pratik ve gereksiz ayrıntılardan arındırılmış olması
  Alışveriş geçmişi ve sipariş durumlarının raporlanabilmesi
  Ödeme alternatiflerinin çeşitliliği
  Taksit sayısı
  Alışveriş durumlarındaki değişim v.b durumlarda sağlıklı geribildirim ile ziyaretçi ile iletişimi sürdürmek
  Alışveriş adımlarının pratik ve yönlendirmeli/ipuçlu olarak kolay kullanımı
  Temel soruların cevabının ulunabileceği bir Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) bölümü
   
  Eticaret sitesinde site sahipleri için olması gereken temel özellikler :
  Hızlı/performanslı ve esnek bir yönetim paneli
  Gelişmiş sipariş raporlamaları
  Reklam, kampanya v.b yönetim kolaylığı ile sitenin monotonluktan kurtulabilmesi
  Üyelik seviyeleri ve iskonto sistemi 
  Ödeme alternatiflerinin çeşitliliği
  Müşteriler ile sağlıklı iletişim kurulmasını sağlayabilecek müşteri destek (ticket) sistemi.
  Alışveriş durumlarındaki değişim v.b durumlarda sağlıklı geribildirim ile ziyaretçi ile iletişimi sürdürmek
  Esnek kampanya yönetimi
  Sitenin yazılımının arama motoru optimizasyonlu olması (Rakiplerin bir adım önünde olabilmek için siteniz arama motoru dostu olması gerekir)

Copyright © 2001 - 2022 , Tüm Hakları Saklıdır.