WhatsApp chat
 • Danışmanlık Hizmetleri

  CRM
   
     Müşteri İlişkileri Yönetimi (MİY veya CRM (Customer Relationship Management)) konusunda yapılan uygulamalar ve çözümler sizlerinde bildiği gibi genele hitap edemeyeceğinden ve firmalara özel olduğundan her firma için ayrı ayrı düşünülmesi, araştırma ve incelemelerin yapılması gereken bir konudur. Her ne kadar anahtar çözüm diye nitelendirilen bir çok CRM uygulaması piyasada tanıtılmaktaysa da özelde her firmanın işleyişi, müşteri portfoyü ve pazarlama stratejisi farklı olacağından CRM uygulaması yada çözümü de farklı olacaktır. 
     CRM konusunda hizmet verebilmek için öncelikle kendi müşteri portfoyümüzü incelemek ve pazarda yer alabilmek için bir dizi araştırma ve incelemeler yaptık. Bir nevi sizlere daha iyi hizmet verebilmenin yollarını aradık. Hala gelişimi devam etmekte olan kurumsal bir altyapımız mevcut olmakla birlikte kendi CRM çözümümüz de zamanla farklılıklar gösterecektir. 
     Aslında CRM belki yüzyıllardan beri yer yer uygulanan ancak şu anki sanal değer ortamında olduğu kadar ihtiyaç duyulmamış bir meseledir. Kimi firma müşterilerinin yapmış olduğu işlemleri veya davranışları zihinsel olarak yorumlayarak kimisi bu işlemlerin veritabanını esas alarak müşterisini tanımaya ve kendince sınıflandırmaya hatta bu sınıflandırmaya göre hizmet etmektedir. 
     Aşağı yukarı her sektörün emtialaştığı ve rekabetin hat safhada olduğu bu dönemde bir adım önde olabilmenin yolu artık teknolojiyi çok daha etkin kullanmaktan geçmektedir. Başarılı bir CRM uygulamasının planlanıp hayata geçmesi ve de güncel kalabilmesi için sektörün, pazarın, müşteri kitlesinin ve müşteri davranışlarının çok iyi analiz edilmesi ve bu çalışmanın devamlılık arz etmesi lazımdır.
     3w Kurumsal Web Hizmetleri, firmanıza uygun, pazarınıza ve müşteri kitlenizi/potansiyel müşteri kitlenizi analiz edebileceğiniz sizi daha karlı hale getirebilecek bir CRM uygulamasını hayata geçirebilecek altyapıya ve deneyime sahiptir. Yapmanız gereken sadece istekli olmak, tüm birimlerinizle sürece destek vermek ve bu ana kadar olan tüm müşteri işlemlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmaktır.

Copyright © 2001 - 2022 , Tüm Hakları Saklıdır.